زنگ پایانی سومین جشنواره کارآفرینی فناوری‌های نرم و خلاق دانشگاه هنر اسلامی تبریز نواخته شد

۱۸ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۷ کد : ۹ اخبار اخبار سازمان اخبار آموزش
تعداد بازدید:۱۰۰
سومین جشنواره کارآفرینی فناوری‌های نرم و خلاق دانشگاه هنر اسلامی تبریز به کار خود پایان داد.
زنگ پایانی سومین جشنواره کارآفرینی فناوری‌های نرم و خلاق دانشگاه هنر اسلامی تبریز نواخته شد

به گزارش بازارکار، این جشنواره که با همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه هنر اسلامی تبریز و نیز باحضور سازمان جهاددانشگاهی برگزار شده بود، با معرفی کارآفرینان برتر به کار خود پایان داد.

 "جعفری‌راد"،  رئیس پارک علم و فناوری استان ضمن تقدیر و تشکر از بانیان برگزاری این رویداد که به میزبانی دانشگاه هنر‌اسلامی تبریز برگزار ‌گردید، به اهمیت عنصر نوآوری در صنایع اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییر ریل گزاری و سیاست‌های پارک علم و فناوری، نقشه راه این مجموعه در جهت حمایت از شرکت‌ها و صاحبان ایده، از نیاز‌محور به تقاضا‌محور تغییر کرده‌است.

 وی با اشاره به اولویت‌های پارک علم و فناوری در خصوص راه‌اندازی مراکز رشد با همکاری بخش‌خصوصی، تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با حمایت بخش خصوصی از واحد‌های فناور استان شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه صنایع خلاق باشیم.

"محمد علی کی‌نژاد" رئیس دانشگاه هنر‌اسلامی تبریز نیز در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه هنر در صنایع، افزود: کارآفرینی در حوزه هنر یکی از اولویت‌های این دانشگاه می‌باشد که نمود آن در نمایشگاه‌های برگزار شده، مشاهده می‌شود.

 وی در ادامه صحبت‌های خود به غفلت از سرمایه‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها اشاره کرده و حمایت از جوانان و مستعدین این حوزه را امری حیاتی دانست.

در این نمایشگاه، کارآفرینان محصولات خود را در رشته های مختلف  از جمله سفال،سرامیک،صنایع فلز و زیورآلات صنایع محصولات چوبی ،منسوجات چرمی،پویانمایی و چند رسانه ای ،شیشه،نقاشی،طراحی وفرش به نمایش گذاشتند و در بین منتخبین جشنواره،  از سازمان جهاددانشگاهی نیز یکی از غرفه ها در حیطه ممقان دوزی به عنوان غرفه برتر انتخاب گردید.
در پایان این نشست، از منتخبان جشنواره تجلیل و قدردانی‌ به عمل امد.


نظر شما :